Tatry. Tragedia w rejonie Orlej Perci. Zginął turysta, spadł z 200 metrów!

2020-09-16 16:25
Orla Perć
Autor: Google Street View Tragiczny wypadek na Orlej Perci w Tatrach. Turysta spadł z 200 metrów.

Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Orlej Perci, najtrudniejszego szlaku Tatr Wysokich. Turysta spadł z wysokości 200 metrów. Do zdarzenia doszło w środę (16 września). Informację o wypadku przekazali ratownicy TOPR.

Tragiczny wypadek w Tatrach, w rejonie Orlej Perci, uznawanej za jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Wysokich. Jeden z turystów spadł z wysokości 200 metrów z Granatów w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego. W środę (16 września) informację o śmierci turysty ok. godz. 14 przekazało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak podaje krakowski oddział "Gazety Wyborczej", ratownicy transportują zwłoki turysty do Zakopanego.

TOPR apeluje o ostrożność i realną ocenę swoich umiejętności przed wyprawą na szlak. Zwłaszcza, że wrzesień to czas, w którym na szlakach jest coraz więcej turystów. Niestety, w ostatnim czasie coraz więcej jest wypadków w Tatrach. Kilka dni temu zginęło dwoje turystów

Sonda
Czy przestępstwa powinny ulegać przedawnieniu?
Super Raport 16.09 (goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, Marek Gróbarczyk - minister gospodarki morskiej i żś oraz dr Sebastian Gajewski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE