ZOO Łódź: Do hipopotama Jabari wprowadziła się samica. Będą mieli... RANDKĘ W CIEMNO! [ZDJĘCIA]

2020-01-24 14:46 BE

2,5-letnia samica hipopotama karłowatego o wdzięcznym imieniu Jamina zamieszkała w łódzkim ZOO. To drugi przedstawiciel tego gatunku, bowiem latem ubiegłego roku do Łodzi trafił samiec Jabari. Ale zwierzęta na razie nie mogą się spotkać. Trwa ich oswajanie.

Docelowo mają być parą, ale póki co nie mogą przebywać w pawilonie w tym samym czasie. Przyzwyczają się do swoich zapachów. W ciągu kilkunastu dni zobaczą się przez szybę, a dopiero później, jeśli się do siebie przyzwyczają zamieszkają razem. A lokum będą mieli przestronne, bowiem hipopotamy zostały sprowadzone w Łodzi w ramach budżetu obywatelskiego, z którego wybudowano dla nich także nowoczesny pawilon z wybiegiem i basenem.

Hipopotamy karłowate osiągają rozmiary do dwóch metrów długości i wysokości 90 cm w kłębie. Mogą ważyć do 275 kilogramów. Zamieszkują w zachodniej Afryce, głównie w Liberii. Na wolności żyje ich jedynie około 2 tysięcy.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Posługując się historycznym planem pracownicy ZWIK odnaleźli przy kanale Bałutki zabytkowe elementy!

Zwiedzający łódzkie ZOO będą mogli powitać Jaminę już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w pawilonie afrykańskim, tuż przy wybiegu zebr. Odbędzie się tam quiz dotyczący hipopotamów, a także będzie można przygotować tort powitalny dla nowej mieszkanki łódzkiego ZOO. Smakołyki otrzyma oczywiście także Jabari.

Jamina przyjechała do Łodzi z ZOO w Duisburgu, zaś Jabari z holenderskiego Kerkrade.