Kolejne odcinki „ekspresówek” na Lubelszczyźnie. Dobre wiadomości dla kierowców!

2019-09-11 9:21 Bartłomiej Ważny
Ruszyły prace nad kolejnymi odcinkami S19
Autor: GDDKiA Lublin Ruszyły prace nad kolejnymi odcinkami S19

Ruszają prace nad kolejnymi odcinkami S19 z Lublina do Rzeszowa. To fragment tzw. Via Carpatia. W ostatnich dniach rozpoczęto budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego oraz fragmentu trasy do węzła Lasy Janowskie.

W przypadku obwodnicy Janowa Lubelskiego, która będzie miała siedem kilometrów długości i ma kosztować prawie 150 mln zł, drogowcy prowadzą prace ziemne. Jeśli zaś chodzi o dalszy fragment S19, do węzła Lasy Janowskie – wycięto już drzewa rosnące na planowanym przebiegu trasy, a wykonawca wytycza w terenie samą drogę. Ten odcinek będzie miał 33 km, koszt wyniesie ponad 720 mln zł. W obu przypadkach, na miejscu gromadzone są już także materiały budowlane.

Od pewnego czasu prace trwają już na odcinku między węzłem Kraśnik Południe i początkiem obwodnicy Janowa Lubelskiego. Wkrótce mają być też wydane pozwolenia administracyjne na kolejne odcinki S19 w granicach województwa lubelskiego. Trasą z Lublina do Rzeszowa mamy pojechać w połowie 2022 roku.

Łącznie, w realizacji, w trybie projektuj i buduj, jest 130-kilometrowy odcinek Drogi Ekspresowej S19 między Lublinem a Sokołowem Małopolskim. Za trzy lata, powstać ma zatem całość ekspresówki z Rzeszowa, przez Lublin do Warszawy. Wtedy z Lublina do Rzeszowa mamy dojechać w ciągu 1,5 godziny.

Postępy przy S19
Autor: GDDKiA Lublin Postępy przy S19