Lubelskie: Ferie zimowe 2020. Bez śniegu, ale bezpiecznie. To nie koniec kontroli [AUDIO]

2020-01-27 15:04 Olka Mazur
Lubelskie: Ferie zimowe 2020. Bez śniegu, ale bezpiecznie. To nie koniec kontroli
Autor: pixabay.com/1494202

Dla uczniów m.in. z woj. lubelskiego ferie zimowe 2020 dobiegły końca. Były bezpieczne – choć bez śniegu i zimowej aury. Pracownicy Kuratorium Oświaty w Lublinie przeprowadzili łącznie 48 kontroli różnych form wypoczynku, zarówno zimowisk, jak i półkolonii. To jednak nie koniec ich pracy.

Było bezpiecznie – mówi Aleksandra Sępoch, pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Najczęściej wydawane zalecenia wynikały z niedopełnienia przez organizatora obowiązku informowania kuratora o wszelkich zmianach w zgłoszeniu wypoczynku. Zdarzało się, że w dokumentacji przedstawionej przez organizatora brakowało aktualnych zaświadczeń o niekaralności wychowawców bądź kierownika, ale takie zaświadczenia były uzupełniane w ciągu tego samego dnia.

- Było bezpiecznie - mówi Aleksandra Sępoch, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie. Posłuchaj:

Na terenie województwa lubelskiego w czasie ferii odbyło się 159 różnych form wypoczynku.

Kolejne osiem będzie organizowane na terenie Lubelszczyzny dla dzieci z innych województw, które mają ferie w późniejszym terminie. One także będą kontrolowane przez kuratorium.