Gigantyczna akcja drogówki na Lubelszczyźnie. Dziś posypią się mandaty!

2019-08-14 11:32 MT
Gigantyczna akcja drogówki na Lubelszczyźnie. Dziś posypią się mandaty!
Autor: zdjęcie ilustracyjne; policja.pl

Kierowcy, noga z gazu! Policja w całym regionie ruszyła dziś na drogi i kontroluje na potęgę! Co sprawdzają funkcjonariusze drogówki?

Dziś w całym kraju policjanci prowadzą akcję „Prędkość”. Na drogach Lubelszczyzny spodziewajcie się kontroli!

Funkcjonariusze drogówki będą sprawdzać, z jaką prędkością podróżujemy, ale zwrócą też uwagę na inne przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – zapowiada Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Mundurowi przypominają też, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Posypią się też mandaty!

Policja apeluje, by nie tylko jeździć z prędkością wyznaczoną przepisami i znakami, ale też dostosować ją do warunków na drodze i własnych umiejętności. Koniecznie zwolnijcie też w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Środowa akcja policji nie jest przypadkowa. To początek działań zaplanowanych na „długi weekend sierpniowy”, który dla wielu osób jest czasem odpoczynku i podróży. Policjanci nie odpoczywają – zapowiadają intensywne kontrole na drogach.