Krasnystaw: Tragiczny finał poszukiwań! Znaleziono ZWŁOKI pensjonariusza DPS

2020-01-23 20:33 AT
Krasnystaw: Tragiczny finał poszukiwań! Znaleziono ZWŁOKI pensjonariusza DPS
Autor: pixabay.com Mężczyzna od trzech dni był poszukiwany przez grupę kilkudziesięciu osób

Nie żyje pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej, który opuścił ten ośrodek bez poinformowania opiekunów. Akcję poszukiwawczą prowadziło kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ochotników. Zwłoki mężczyzny znaleziono w Stężycy Łęczyńskiej (gm. Krasnystaw).

Portal polsatnews.pl poinformował, że zwłoki mężczyzny zostały odnalezione w Stężycy Łęczyńskiej. Dzień wcześniej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej zgłosili jego zaginięcie.

W akcję poszukiwawczą było zaangażowanych kilkadziesiąt osób, wyposażonych między innymi w kamerę termowizyjną, psa tropiącego oraz śmigłowiec straży granicznej. Pensjonariuszowi już wcześniej zdarzało się opuszczać teren DPS-u bez poinformowania kogokolwiek. 

Trwa ustalanie przyczyn zgonu mężczyzny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie. Ciało zmarłego zostanie poddane badaniu sekcyjnemu. Według wstępnych ustaleń wykluczono udział osób trzecich w przyczynieniu się do śmierci poszukiwanego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej.