Gołoledź w warmińsko-mazurskim. IMGW ostrzega. Które powiaty są zagrożone?

2022-01-25 15:00
Droga, zima, ślisko
Autor: Pixabay Gołoledź na drogach Warmii i Mazur. Niebezpieczne warunki dla kierowców w regionie.

Pogoda w warmińsko-mazurskim we wtorek, 25.01.2022 r. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie I stopnia (tzw. żółty alert) przed marznącymi opadami deszczu dla kilku powiatów naszego województwa. Na lokalnych drogach będzie więc ślisko. Które powiaty są zagrożone? Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Uwaga, kierowcy! We wtorek (25 stycznia) na warmińsko-mazurskich drogach może być ślisko. Wszystko przez marznące opady deszczu, przed którymi ostrzega kilka powiatów naszego województwa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Marznący deszcz powinien pojawić się późnym popołudniem i zagrażać bezpieczeństwu na drogach do godzin porannych w środę (26 stycznia)

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mżawki, deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie także mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C - czytamy w komunikacie IMGW, które wydało ostrzeżenia I stopnia (tzw. żółty alert) dla powiatów:

  • węgorzewskiego,
  • gołdapskiego,
  • oleckiego,
  • ełckiego,
  • piskiego
  • giżyckiego

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wiatr 100 km/h i burze powracają nad Polskę! Znowu nie będzie prądu? Paskudne prognozy

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Super Raport 25.01 (Goście: Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska oraz dr Maciej Jędrzejko - ginekolog) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE