IMGW. Silny wiatr na Warmii i Mazurach. Nawet 90 km/h!

2021-12-02 7:33
Wiatromierz
Autor: Pixabay Silny wiatr na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia w czwartek, 2 grudnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia (żółty alert meteo) dla Warmii i Mazur. W regionie ma wiać silny wiatr, w porywach nawet do 90 km/h. Silne podmuchy wiatru mają nam towarzyszyć przez cały czwartek, 2 grudnia. Sprawdź szczegóły prognozy pogody!

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Warmii i Mazurach. Synoptycy wydali nawet ostrzeżenie I stopnia (żółty alert meteo) dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo występowania w czwartek, 2 grudnia, silnego wiatru na Warmii i Mazurach oceniane jest na 95 proc. Silnie wiać ma do wieczora w całym regionie.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Danią oraz Morzem Białym wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie zachodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego jest w zasięgu wyżów. Polska znajduje się pod wpływem nasuwającego się z zachodu, ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodniejszej masie powietrza, a nad pozostały obszar kraju napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogoda na dziś, 2 grudnia. Śnieg, deszcz i wichury do 80 km/h! Prognoza IMGW [2.12.2021]

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Niż "Daniel" zbliża się do Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE