Pogoda, zima

i

Autor: Pexels Prognoza pogody IMGW dla Warmii i Mazur 26-27 listopada.

Prognoza IMGW

Koszmarna prognoza na weekend. Pogoda na Warmii i Mazurach 26-27 listopada

2022-11-25 12:36

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w ostatnich dniach listopada? Prognozy nie są optymistyczne. Przed nami koszmarny weekend w regionie. Zimowa aura będzie mieszać się z jesienną. Będzie padać, ale temperatury w ciągu dnia nieznacznie powyżej zera. Eksperci ostrzegają też przed mgłami. Zobacz szczegóły prognozy IMGW.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w ostatni weekend listopada Polska będzie podzielona na wschód z pogodą zimową i zachód z aurą jesienną. - Nocami mgły, szczególnie gęste na zachodzie i północy - podaje IMGW.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza na sobotę, 26 listopada

W sobotę (26 listopada) - według IMGW - Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. - Na wschodzie kraju zalegać będzie zimne, na zachodzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie - czytamy w prognozie. Na Warmii i Mazurach dzień będzie pochmurny, miejscami możliwe większe przejaśnienia. - Miejscami słabe opady śniegu, na krańcach zachodnich również deszczu ze śniegiem - informuje IMGW. Co więcej, przed południem lokalnie silne zamgleni oraz mgła osadzająca szadź, która ograniczy widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza na niedzielę, 27 listopada

W niedzielę (27 listopada) - jak prognozuje IMGW - nad wschodnią połową kraju, w tym także na Warmii i Mazurach, zalegać będzie chłodna masa powietrza. Zachodnia Polska pozostanie w nieco cieplejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy wzrośnie, w dzień będzie spadać. W woj. warmińsko-mazurskim nadal pochmurno, z możliwymi opadami śniegu, na zachodzie regionu również deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 0°C na wschodzie do 2°C na zachodzie regionu. Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą zachodniego.

ZOBACZ TEŻ: Czy w Boże Narodzenie spadnie śnieg? "Lodowaty strumień" z Rosji szansą na białe święta

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Krzysztof Bosak: "Minister Błaszczak został zmuszony przez prezesa Kaczyńskiego, by palić głupa " [Sedno Sprawy]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają