Zima, droga

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Alert meteo

Marznący śnieg wywoła komunikacyjny paraliż?! Pomarańczowy alert IMGW w warmińsko-mazurskim

2022-12-07 10:09

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w środę, 7 grudnia, nadal prognozuje marznące opady śniegu w woj. warmińsko-mazurskim. Dla kilku powiatów w regionie wydano nawet pomarańczowy alert meteo II stopnia. Gdzie będzie najgorzej i czy marznący śnieg wywołują komunikacyjny paraliż na Warmii i Mazurach? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Marznące opady w warmińsko-mazurskim. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia

IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia (tzw. pomarańczowy alert meteo) przed marznącymi opadami w woj. warmińsko-mazurskim. Alerty dotyczą kilku powiatów we wschodniej części regionu. - Nadal występują i prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - czytamy w komunikacie IMGW, które zastrzega, że ostrzeżenia mogą być kontynuowane z wyższym stopniem. Utrudnienia w postaci marznących opadów mogą potrwać od środowego wieczora (7 grudnia). Prawdopodobieństwo zagrożenia wynosi 80 proc. Alerty meteo IMGW dotyczą powiatów:

  • gołdapskiego,
  • oleckiego,
  • ełckiego.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal