Zima, pogoda

i

Autor: Pixabay Jaka pogoda na Warmii i Mazurach? Prognoza IMGW zapowiada ochłodzenie.

Nadchodzi załamanie pogody

Nadciąga ochłodzenie! Jaka pogoda na Warmii i Mazurach? [Prognoza IMGW]

2022-11-15 14:13

Nadchodzi załamanie pogody na Warmii i Mazurach. Do naszego regionu zbliża się... zima. Im bliżej końca tygodnia, tym zimniej. W woj. warmińsko-mazurskim mróz pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Kiedy dokładnie należy spodziewać się ochłodzenia i czy na Warmii i Mazurach niebawem spadnie śnieg? Szczegóły w dalszej części artykułu na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Pogoda na Warmii i Mazurach. Prognoza IMGW

Znacznie chłodniej zrobi się w Polsce już w środę (16 listopada). Tego dnia miejscami w centrum i na południu kraju oprócz deszczu, pojawi się też deszcz ze śniegiem i... śnieg. Zimno, temperatura maksymalna od 4°C w centrum i miejscami w rejonach podgórskich do 8°C nad morzem. - Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie okresami porywisty, północno-wschodni - informuje IMGW. Mróz na Warmię i Mazury dotrze w nocy ze środy na czwartek (16/17 listopada). Wtedy w niemal całej Polsce temperatura spadnie poniżej zera, nawet do -5°C na Suwalszczyźnie. Uwaga, kierowcy i przechodnie! Drogi i chodniki mogą być wówczas oblodzone.

Co z pogodą na Warmii i Mazurach w kolejnych dniach? W czwartek i w piątek(17-18 listopada) - jak podaje IMGW - zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Deszczu ze śniegiem i śniegu można spodziewać się jedynie w czwartek na południowym wschodzie, a w piątek na południowym zachodzie. Termometry pokażą w dzień-2°C na Suwalszczyźnie, około 2°C w centrum i miejscami na południu do 5°C nad morzem.Weekend w Polsce będzie pogodny. Więcej chmur w Sudetach, gdzie możliwa jest mżawka. - Temperatura maksymalna wynosić będzie od -1°C na północnym wschodzie do 4°C na zachodzie, jedynie nad samym morzem około 8°C. Wiatr na ogół będzie słaby - czytamy w prognozie IMGW.

Źródło: IMGW

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Awantura w Sejmie. Posłanka Lewicy zaatakowała Kaczyńskiego