Orzysz: Przestępstwo seksualne wobec nastolatki. Obywatel Bangladeszu skazany

2022-06-23 13:18
Przestępstwo seksualne wobec nastolatki. Obywatel Bangladeszu skazany
Autor: Paweł Kicowski; Shutterstock Do przestępstwa seksualnego wobec nastolatki miało dojść w jednym z kebabów w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie). Obywatel Bangladeszu został skazany.

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na karę trzech lat pozbawienia wolności Iqbala H. K. Mężczyzna jest obywatelem Bangladeszu, oskarżonym o przestępstwo seksualne wobec osoby małoletniej poniżej piętnastego roku życia. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 12 sierpnia 2021 r. w jednym z lokali gastronomicznych w Orzyszu. Według ustaleń prokuratora Iqbal H. K. miał wówczas przemocą doprowadzić osobę małoletnią poniżej 15 roku życia do tzw. innej czynności seksualnej (tj. czyn z art. 197 § 3 pkt 2 kodeksu karnego).

Proces Iqbala H. K. toczył się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Z uwagi na ochronę ważnego interesu prywatnego małoletniej pokrzywdzonej, sąd w całości wyłączył jawność rozprawy. Wyrok w tej sprawie zapadł 22 czerwca 2022 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Iqbala H. K. za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu i skazał go za to na karę 3 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także środek karny w postaci zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz utrzymywania i nawiązywania jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzoną małoletnią przez okres 10 lat.

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie miał wątpliwości, że Iqbal H. K. dopuścił się przestępstwa seksualnego wobec pokrzywdzonej małoletniej. Mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Oskarżony doprowadził ją do innej czynności seksualnej wbrew jej woli, stosując wobec niej przemoc w formie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniej (popychanie, przytrzymywanie, pociąganie za rękę). W tym przypadku ta przemoc nie miała dużego nasilenia, ale jej użycie w toku postępowania zostało bezsprzecznie przez sąd potwierdzone.

Sonda
Jaka kara za zgwałcenie 14-latki?
Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Kaczyński zbiera posłów by pozbyć się Ziobry. Kibicuję mu w tym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE