Ulewa, deszcz

i

Autor: Pixabay

Załamanie pogody

Pogoda na Warmii i Mazurach. Prognozy na weekend rozwścieczą turystów

Spędzasz weekend na Warmii i Mazurach? Prognozy pogody nie są optymistyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada weekend z deszczem i burzami w ostatni weekend lipca w woj. warmińsko-mazurskim. Może spaść nawet 85 mm wody w ciągu doby. Temperaturom również do upałów. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na Warmii i Mazurach. Ostatni weekend lipca z deszczem i burzami

Turyści wypoczywający na Warmii i Mazurach muszą liczyć się z pogorszeniem pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje, że pogoda w naszym regionie załamie się. W piątek (29 lipca) nad woj. warmińsko-mazurskim zachmurzenie ma być przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na północno-wschodnich krańcach regionu do 24 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Również na sobotę (30 lipca) w ciągu dnia IMGW prognozuje zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Wiał będzie słaby wiatr północno-wschodni. Maksymalna temperatura wyniesie 21-24 stopni Celsjusza.W nocy z soboty na niedzielę (30/31 lipca) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu, głównie na wschodzie regionu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu.

W niedzielę (31 lipca) pogoda na Warmii i Mazurach załamie się. Opady deszczu mogą być intensywne i mogą im towarzyszyć burze. Może spaść nawet 50-85 mm wody w ciągu doby. Temperatura maksymalna wyniesie 19-22 stopnie Celsjusza Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Politycy od Kuchni - Paweł Kowal
Nasi Partnerzy polecają