Pogoda na Warmii i Mazurach. Szklanka na drogach, nadciągają wichury!

2021-11-30 7:50
Zima, śnieg, droga
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami i silnym wiatrem na Warmii i Mazurach.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Wtorek, 30 listopada będzie trudnym dniem, szczególnie dla kierowców. Na drogach będzie bardzo ślisko. Zalega na nich zmarznięty śnieg i deszcz. IMGW wydało przy tej okazji alarm meteo dla regionu. Co gorsza, nad Warmię i Mazury nadchodzi silny wiatr! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Śnieg nadal utrzymuje się na drogach Warmii i Mazur, co w pierwszej kolejności uprzykrza życie kierowcom. Drogi są mokre i śliskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia (tzw. żółty alert) przed oblodzeniem na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C , temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C - czytamy w treści komunikatu IMGW.

Na tym nie koniec niebezpiecznej pogody na Warmii i Mazurach. Nad nasz region nadciągają wichury. Pojawić się mają w czwartek, 2 grudnia i wystąpią na terenie całego województwa. Tego dnia towarzyszyć nam będzie silny wiatr o prędkości 70-72 km/h, w porywach do 95 km/h.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogoda w grudniu da nam w kość! Oto prognoza długoterminowa na grudzień 2021

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Luty" oznaczał w języku staropolskim miesiąc...
Atak zimy w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE