Przymrozek

i

Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed przymrozkami na Warmii i Mazurach.

Słońce czy deszcz?

Pogoda na weekend dla Warmii i Mazur. Prognoza IMGW

2023-05-05 10:27

Sprawdzamy, co o pogodzie w weekend na Warmii i Mazurach można dowiedzieć się z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)? Będzie padać, a może czekają nas słoneczne i ciepłe dni? Co z przymrozkami? Szczegóły w dalszej części artykułu.

W piątek (5 maja) - jak podaje IMGW - "Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Skandynawią, w powietrzu pochodzenia arktycznego – chłodniejszym na północy, nieco cieplejszym na południu kraju". Ciśnienie nieznacznie wzrośnie. Co z pogodą w woj. warmińsko-mazurskim? Na wschodzie regionu na początku dnia sporo chmur i tam możliwy słaby, przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze pogodnie. Chłodno, termometry pokażą od 9°C do 12°C.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 maja) IMGW ostrzega przed przymrozkami. - Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C - czytamy w komunikacie. Żółte alerty meteo pierwszego stopnia dotyczą całego woj. warmińsko-mazurskiego.

W weekend zachmurzenie na Warmii i Mazurach będzie niewielkie. W sobotę (6 maja) nasz region pozostanie jeszcze w zasięgu wyżu w powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie powoli zacznie spadać, a na termometrach od 10°C do 13°C. Nieco cieplej w niedzielę (7 maja). Tego dnia termometry pokażą od 12°C do 15°C. Na nasz region oddziaływać wyż z centrum na pograniczu Białorusi i Rosji. W weekend na Warmii i Mazurach odczuwalnej temperatury nie obniży słaby wiatr.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na wakacje. Lato pełne ekstremalnych zjawisk i rekordów? Nadchodzi El Niño

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Pan Ryszard dziękuje redakcji „Super Expressu” za pomoc. Znów ma ulgę dla seniorów!