Mazury

i

Autor: Pixabay Woda w mazurskich jeziorach jest bardzo ciepła. To efekt niedawnych upałów.

Pogodowa anomalia na Mazurach. Turyści będą zachwyceni

Trwają wakacje, a Mazury to region, który polscy i zagraniczni turyści chętnie odwiedzają. Dla urlopowiczów ważne jest, aby podczas wypoczynku na Mazurach dopisała pogoda. Mamy dobre wiadomości. Nie dość, że najbliższe dni na Mazurach zapowiadają się na pogodne, to w dodatku tamtejsze jeziora są bardzo ciepłe! Temperatura w wodzie jest niewiele niższa od temperatury powietrza!

Jak na razie lato 2022 jest bardzo ciepłe. Świadczą o tym chociażby temperatury w mazurskich jeziorach. Temperatura wody w jeziorze Niegocin wynosiła w poniedziałek (4 lipca) w południe 22,5 stopnia C i była tylko 3 stopnie niższa, niż temperatura powietrza. Tak ciepła woda na początku lipca w mazurskich jeziorach to efekt niedawnych upałów. Plaże nad jeziorami są oblegane, ale na wodzie po weekendowych tłumach nie ma śladu. Dyżurny MOPR Karol Dylewski poinformował PAP, że na jeziorach w tygodniu żeglują nieliczni. - Jest dwa-trzy razy mniej ludzi, niż w weekend - przyznał dyżurny MOPR.

Od kilku lat na Mazurach jest zauważalny trend tzw. weekendowej turystyki. W weekendy trudno o znalezienie wolnego miejsca na parkingach, czy w hotelach. W pozostałe dni tygodnia jest dużo mniej turystów.Ratownicy apelują przy tej okazji, aby nad wodą wypoczywać odpowiedzialnie. Powinniśmy pilnować dzieci i zachować trzeźwość.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Turystka zobaczyła tę kartkę i nie wytrzymała. "Nic dziwnego, że nad morzem śmierdzi moczem"

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Szybkie Pytania - Michał Wiśniewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE