Prognoza pogody. Śnieg i gołoledź na drogach Warmii i Mazur! Kiedy?

2021-12-07 7:35
Zima, droga, śnieg
Autor: Pixabay Śnieg i gołoledź na Warmii i Mazurach. IMGW ostrzega.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. W najbliższych dniach warunki na drogach naszego regionu będą bardzo trudne dla kierowców. Wszystko przez śnieg i gołoledź, które mają pojawić się w woj. warmińsko-mazurskim w najbliższych dniach.

Uwaga, kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur w najbliższych dniach mogą być bardzo trudne. Wszystko przez kolejny atak zimy w naszym regionie. Od kilku dni w woj. warmińsko-mazurskim utrzymuje się lekki mróz. W czwartek, 9 grudnia, należy spodziewać się opadów śniegu oraz gołoledzi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje na Warmii i Mazurach intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie do 12 godzin lub o 15-20 cm w czasie do 24 godzin. Mają wystąpić także słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź. Śnieg i gołoledź będą uprzykrzać życie kierowcom na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje ostrzeżenie I stopnia, tzw. żółty alert, który ma obowiązywać przynajmniej do piątku, 10 grudnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Potężny mróz uderzy w Polskę! Termometry oszaleją. Wiemy, kiedy będzie najzimniej!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Zima atakuje w Siedlcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE