Pogoda, deszcz, zimno

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Pogoda dla regionu

Prognozy mówią o śniegu i deszczu. Są też alerty meteo IMGW

2023-02-24 13:50

Przed nami ostatni weekend lutego. Jaka będzie wówczas pogoda na Warmii i Mazurach? Sprawdzamy, co wieszczą eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Idzie wiosna, a może zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Ślisko na drogach. IMGW ostrzega Warmię i Mazury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółte alerty meteo pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla części woj. warmińsko-mazurskiego. We wschodniej części regionu "prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie". Temperatura minimalna do około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie do około -3°C. Uwaga, kierowcy! Warunki na drogach będą utrudnione. Alert meteo IMGW dotyczy nocy z piątku na sobotę (24/25 lutego). Prawdopodobieństwo oceniane jest na 70 proc. Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia dotyczy powiatów:

  • bartoszyckiego,
  • kętrzyńskiego,
  • węgorzewskiego,
  • gołdapskiego,
  • oleckiego,
  • ełckiego,
  • piskiego,
  • szczycieńskiego,
  • mrągowskiego,
  • giżyckiego

Jak informuje IMGW "w weekend Polska znajdzie się w zasięgu aktywnego niżu, przemieszczającego się znad Bałtyku nad Litwę i dalej na północny wschód kontynentu". Będzie intensywnie padać śnieg, ale w górach. Na nizinach spadnie kilka cm białego puchu. Uwaga, kierowcy! W weekend warunki na drogach będą trudne z powodu śliskich nawierzchni.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [Sobota, 25 lutego]

W sobotę (25 lutego) - według IMGW - nasz kraj będzie "w zasięgu niżu wędrującego znad Bałtyku na wschód, nad Rosję". - Na północy kraju zaznaczy się front okluzji. Z północnego zachodu będzie napływało coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego - czytamy w komunikacie. Ciśnienie wzrośnie. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Przed nami pochmurny dzień, z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna nieznacznie powyżej zera, od 1°C do 3°C.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [Niedziela, 26 lutego]

W niedzielę (26 lutego) - jak podaje IMGW - "Polska początkowo będzie jeszcze na skraju niżu odsuwającego się na północny wschód kontynentu". - Stopniowo w ciągu dnia od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego - czytamy w prognozie. Wzrost ciśnienia. Na Warmii i Mazurach znowu sporo chmur, ale z większymi przejaśnieniami. Przelotnie popada śnieg. Nieco chłodniej niż w sobotę. Termometry w regionie pokażą od –1°C do 1°C.

CZYTAJ TEŻ: Śnieg i mróz powrócą. Prognozy mówią o "utrudnieniach komunikacyjnych". Pogoda długoterminowa na marzec

Źródło: IMGW

Sonda
Czy czekasz na ciepłą wiosnę 2023?
Paweł Szefernaker: Uchodźcy też pracują na polski sukces gospodarczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany