Mróz

i

Autor: Pexels Mróz

Alert meteo

Siarczysty mróz na Warmii i Mazurach. Nawet -16 stopni! IMGW ostrzega

2022-12-14 12:18

Przed nami bardzo mroźny czas. Na Warmii i Mazurach najbliższej nocy termometry pokażą nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Sytuacja jest na tyle poważna, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółte alerty meteo I stopnia przed silnym mrozem w woj. warmińsko-mazurskim. Szczegóły w dalszej części naszego artykułu.

Mróz na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie IMGW

Najpierw śnieg, teraz mróz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed silnym mrozem, który ma niebawem pojawić się na Warmii i Mazurach. Będzie jeszcze zimniej niż dotychczas. Eksperci prognozują, że nocą temperatura spadnie nawet do -16°C. - Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h, z kierunków południowych - czytamy w treści komunikatu IMGW. Bardzo zimno będzie w środę (14 grudnia) wieczorem, w nocy z 14/15 grudnia oraz w czwartek (15 grudnia) o poranku. Żółty alert meteo I stopnia przed silnym mrozem obowiązuje dla całego woj. warmińsko-mazurskiego.

W najbliższych godzinach warto więc zostać w domu, jeśli nie mamy pilnej potrzeby wyjścia na zewnątrz. Warto też pamiętać o tym, że przy tak niskiej temperaturze, komunikacja miejska może mieć problem z płynnym funkcjonowaniem. Warunki na drogach regionu mogą być trudne, a samochody należy odpowiednio przygotować, zanim ruszymy w trasę.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o o przyszłości prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Nasi Partnerzy polecają