Śnieg w Olsztynie

i

Autor: KMP Olsztyn W Olsztynie spadło minionej nocy kilka centymetrów śniegu.

Śnieg na Warmii i Mazurach. Jaka sytuacja na drogach regionu?

Jak informują służby drogowe, po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale miejscami może występować błoto pośniegowe, przez co może być ślisko.

Krzysztof Sadzewicz z GDDKiA w Olsztynie poinformował PAP, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. - Błoto pośniegowe występuje lokalnie w centralnej części województwa. Pozostałe trasy są czarne, mokre - dodał. Na drogach krajowych pracuje 59 pojazdów zimowego utrzymania, na wojewódzkich 44 pługopiaskarki. - Wszystkie nasze drogi są przejezdne, ale wszędzie występuje jakaś śliskość. Część dróg jest czarna, mokra, ale na niektórych zalega jeszcze błoto pośniegowe - powiedział Ryszard Dulski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Na Warmii i Mazurach opady śniegu trwały przez całą noc, z różnym natężeniem. Rano pokrywa śnieżna miała grubość 3-10 cm, najwięcej śniegu spadło w południowo-zachodniej części regionu. Temperatura powietrza waha się w okolicach zera; od 0,5 stopnia Celsjusza do minus 1 stopnia Celsjusza w okolicach Nidzicy i Olecka. Według służb drogowych w ostatnich godzinach nie było żadnych zgłoszeń o wypadkach na głównych trasach w regionie.

Alert meteo dla Warmii i Mazur, 29 listopada

Poniedziałek, 29 listopada, będzie kolejnym dniem z opadami śniegu na Warmii i Mazurach. IMGW prognozuje śnieg, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujący lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej od około 10 cm do około 15 cm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie I stopnia, tzw. żółty alert, przed opadami śniegu.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Nasi dziadkowie zapuścili korzenie. Rodziny powstańców dla "SE" o drzewach w stolicy poświęconych bohaterom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE