Warmińsko-mazurskie. Będzie wiać i padać śnieg! Prognoza pogody na środę, 13 stycznia

Śnieg, zima
Autor: Pixabay Opady śniegu w warmińsko-mazurskim. Prognoza pogody na środę, 13 stycznia.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w środę, 13 stycznia. Jaka będzie dziś aura na Warmii i Mazurach? Przed nami dzień z opadami śniegu i porywistym wiatrem. Sprawdź szczegóły!

Warmińsko-mazurskie. Pogoda w środę, 13 stycznia [PROGNOZA]

Środa (13 stycznia) w woj. warmińsko-mazurskim będzie pochmurna. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem. Opady śniegu, głównie przelotne - prognozuje IMGW.

Do godzin południowych miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, w południowej części województwa okresami porywisty, zwłaszcza w pierwszej części dnia, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr przed południem może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jaka pogoda w Polsce? Środa, 13 stycznia

Jak prognozuje IMGW, Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. - Front okluzji początkowo oddziaływać będzie na wschodzie, a po południu nad północny zachód kraju nasunie się strefa wtórnego frontu chłodnego, za którym zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego - czytamy w prognozie. Pozostały obszar kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

CZYTAJ TEŻ: Szczytno: Wywieźli 15-latkę do lasu i zgotowali jej PIEKŁO! Wszystko nagrywali telefonem

Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę