Warmińsko-mazurskie. Uwaga na gołoledź! Ostrzeżenie IMGW. Prognoza pogody [4 stycznia]

2021-01-04 7:27 sch
Śliska droga - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na poniedziałek, 4 stycznia.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na poniedziałek, 4 stycznia. IMGW wydało ostrzeżenie dla naszego regionu przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź. Kierowcy będą mieć trudne warunki do jazdy, ponieważ w województwie warmińsko-mazurskim ma również pojawić się mgła. Sprawdź szczegóły!

Pogoda na Warmii i Mazurach, 4 stycznia [PROGNOZA]

Poniedziałek (4 stycznia) na Warmii i Mazurach będzie dniem pochmurnym. - Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami - prognozuje IMGW. Miejscami opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Rano lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź oraz mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego przed marznącymi opadami deszczu. Przez cały poniedziałek opady będą utrudniać warunki jazdy kierowcom. Na drogach zrobi się ślisko!

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zagrożenie I stopnia IMGW. Co to jest?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko koronawirus. Tym żyli mieszkańcy Warmii i Mazur w 2020 roku! [GALERIA]

Jaka pogoda w Polsce? [4 stycznia]

Jak podaje IMGW, Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Europą Zachodnią i Południową. W centrum i na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ rozmywającego się ciepłego frontu atmosferycznego, oddzielającego cieplejsze powietrze polarne morskie, zalegające na południowym wschodzie Polski, od nieco chłodniejszej masy powietrza napływającej nad pozostały obszar.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 15-latek świętował Sylwestra wcześniej. Pijany jak bela wsiadł za kółko!

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki