29. finał WOŚP w Toruniu! Tak wyglądało niedzielne święto

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska 29. finał WOŚP w Toruniu! Tak wyglądało niedzielne święto

Finał WOŚP 2021. Są WYNIKI! Dane ze sztabu w Opolu. Ile brakuje do rekordu?

2021-02-01 14:35

Są już dane z opolskiego sztabu WOŚP. Choć licytacje wciąż jeszcze trwają, znamy już kwoty pochodzące z e-skarbonek, allegro i puszek wolontariuszy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze puszki od firm, więc kwota wciąż nie jest jednoznaczna. Na razie do przebicia poprzedniego roku brakuje około 200 tysięcy złotych.

Tegoroczny, 29. Finał WOŚP odbywał się w trakcie pandemii koronawirusa, co w znacznym stopniu wpłynęło na liczbę odbywających się imprez i liczbę wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek. Mimo tego opolanie, jak zwykle, nie zawiedli.

- Na godzinę 22.30 mieliśmy 29.008.00 zł z e-skarbonek, 24.743.59 zł. z allegro, co z kwotą z puszek daje nam 397.729.88 zł - informuje Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP.

Jeszcze w poniedziałek (1 lutego) do sztabu mają trafić puszki pochodzące z firm, więc - jak przyznaje przedstawicielka - kwota jeszcze się zmieni.

W poprzednim roku opolanie uzbierali na rzecz WOŚP ok. 600 tys. zł. Sytuacja wciąż może się jeszcze zmienić, bo licytacje potrwają do połowy lutego 2021 r.

Licytacje wciąż trwają

W dalszym ciągu trwają licytacje cennych przedmiotów i atrakcji, z których środki zostaną przekazane Fundacji. W Opolu to m.in. koszulki opolskich sportowców z autografami, czy kolacja z Marszałkiem województwa.

Jak wytłumaczyła Agnieszka Wiosna, w tym roku rekord popularności pobiła aukcja z... okularami Jurka Owsiaka! Co prawda, okulary nie były własnością twarzy WOŚP, a raczej wierną kopią oryginału. Do innych, najdroższych i wciąż otwartych aukcji WOŚP należy m.in. koszulka Ligi Mistrzów UEFA Roberta Lewandowskiego (obecnie 72 696,00 zł.), Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins (obecnie 72 696,00 zł.), czy... autobus miejski firmy Solaris (obecnie 50. 300.00 zł.).

29. finał WOŚP w Poznaniu!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany