Budowa zamku w Stobnicy. Po TEJ DECYZJI odwołają wojewodę wielkopolskiego?

2020-12-04 21:22 ap
Budowa zamku w Stobnicy.  Po TEJ DECYZJI odwołają wojewodę wielkopolskiego?
Autor: Wikipedia / Pixabay Budowa zamku w Stobnicy. Po TEJ DECYZJI odwołają wojewodę wielkopolskiego? / zdj. ilustracyjne

Czy Łukasz Mikołajczyk wojewoda wielkopolski zostanie odwołany ze stanowiska? Chodzi o budowę zamku w Stobnicy. Jak niedawno informowaliśmy, wojewoda wielkopolski podjął decyzję w tej sprawie a teraz... może zostać odwołany. Dymisji wojewody chce Mariusz Kamiński szef MSWiA. Sprawdź szczegóły poniżej.

Chodzi o zamek w Stobnicy, o którym zrobiło się głośno w mediach latem 2018 roku. To ogromna budowa, która znajduje się... w centrum Puszczy Noteckiej. Po głosach mówiących o niszczeniu natury śledczy ruszyli do akcji i okazało się, ze budowa nie powinna się zdarzyć w tamtym miejscu. W związku z tą sprawą zatrzymano 7 osób, którym zarzuca się m.in. przestępstwa nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

Skandal obyczajowy w Sobótce

Niedawno informowaliśmy o tym, że Łukasz Mikołajczyk wojewoda wielkopolski podjął decyzję w tej sprawie i uznał ważność zgody na budowę zamku w Stobnicy. W związku z tą decyzją Mariusz Kamiński szef MSWiA domaga się odwołania wojewody wielkopolskiego - zwrócił się w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

- Minister Mariusz Kamiński zwrócił się do Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Pana Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska Wojewody Wielkopolskiego. Powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy - można przeczytać w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.