TAKIE wykształcenie ma prezydent Jacek Jaśkowiak. Wiedzieliście o tym?

2020-12-04 12:29 bm
Jacek Jaśkowiak
Autor: UMP Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak wywołuje wiele kontrowersji. Prezydent Poznania ma często surowe opinie i jest znany z tego, że mocno krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Wielu osobom wydaje się, że znają Jaśkowiaka bardzo dobrze. Niewiele osób wie, jakie wykształcenie ma prezydent Poznania.

Jacek Jaśkowiak. Kim jest prezydent Poznania?

Jacek Jaśkowiak ma 56 lat i jest rodowitym poznaniakiem. Ma dwóch synów: Jarosława i Stanisława. Jego żona Joanna jest notariuszem.

Jednym z głównych zainteresowań prezydenta Poznania jest sport. Jacek Jaśkowiak jest aktywnym sportowcem. Przebiegł ponad 50 maratonów na nartach biegowych, kilka razy ukończył prestiżowy Bieg Wazów. Jako 38. człowiek na świecie przebiegł wszystkie maratony serii Worldloppet. Doprowadził do przyznania Szklarskiej Porębie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich, które zorganizował w roku 2012 i 2014. Jest członkiem Komisji Światowej Federacji Narciarskiej (FIS) ds. Pucharu Świata w biegach narciarskich. Od kilkunastu lat wspiera niewidomych rowerzystów z klubu "Razem" w Poznaniu. Sam uwielbia spędzać czas na rowerze, którym dojeżdża również do pracy. Ponadto znany jest ze swojej miłości do boksu. W przeszłości mierzył się m.in. z Dariuszem Michalczewskim, Przemysławem Saletą i Arturem Szpilką.

Jacek Jaśkowiak. Jakie wykształcenie ma prezydent Poznania?

Jacek Jaśkowiak ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków. Jest stypendystą GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech. Pracował, m.in. dla dra Jana Kulczyka, w Kulczyk Tradex. Prowadził również własną działalność gospodarczą polegającą na obsłudze księgowej i doradczej zagranicznych przedsiębiorców.

Jacek Jaśkowiak od 2014 roku jest prezydentem Poznania. W 2019 roku startował także w prawyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej, ale znacząco przegrał z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Skończy się zarzutami karnymi. Morawiecki trafi do więzienia