Gniezno. Radny usmażył jajka na betonowym placu. Wstyd i poruta

i

Autor: Ingobobingo, CC BY-SA 3.0/ Tomasz Dzionek FB Gniezno. Radny usmażył jajka na betonowym placu. "Wstyd i poruta"

Gniezno. Radny usmażył jajka na betonowym placu. "Wstyd i poruta" [WIDEO]

2022-07-03 9:17

Gnieźnieński radny miejski Tomasz Dzionek wziął dwie patelnie oraz jajka i wybrał się na plac przed Teatrem im. Fredry. W swojej akcji chciał podkreślić, jak mocno irytuje go tzw. betonoza w mieście. - Pomysłodawców tej betonozy zapraszam na metalową ławkę w pełne słońce, gdzie będą mogli sobie usmażyć jajka - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Tomasz Dzionek to radny Gniezna, który często podkreśla, że w mieście brakuje terenów zielonych. W ostatnim czasie postanowił przeprowadzić mały eksperyment. Wziął dwie patelnie, jajka i wybrał się na plac przed Teatrem Fredry. - Kiedyś to był plac zielony, z cieniem, z ławeczkami i wysokimi starymi drzewami, a został zastąpiony betonową pustynią - powiedział Dzionek na nagraniu zamieszczonym w sieci.

Radny Dzionek położył dwie patelnie na ławce i usmażył na nich jajka oraz omlet. - Jajko ścięła się praktycznie w 15 minut. Jeżeli ktoś miałby ochotę - tym bardziej, że ceny gazu idą w górę - to może śmiało przyjść na plac przed teatrem i coś sobie upichcić. Można się z tego śmiać, ale to jest śmiech przez łzy - dodawał radny z Gniezna.

CZYTAJ: Usmażyliśmy jajko na parkingu w Rzeszowie przy 33 stopniach! Fala upałów w Polsce [WIDEO]

Sytuacja miała miejsce w piątek (1 lipca), kiedy to temperatura w Gnieźnie przekraczała ponad 30 stopni Celsjusza. W taką pogodę każdy szuka cienia, a radny Dzionek podkreśla, że o to w Gnieźnie bardzo trudno. - To wstyd i poruta, że za niemałe pieniądze zniszczono popularną wśród gnieźnian przestrzeń miejską. Do tych, którzy wpadają na tak beznadziejne pomysły i nie tylko w Gnieźnie! Chcemy zieleni, drzew, cienia, retencji wody, niekoszonej trawy! Miasto jest dla nas i to my chcemy decydować! - napisał. Nagranie z akcji radnego Tomasza Dzionka znajdziecie poniżej. 

Warto podkreślić, że do 2017 roku plac przed teatrem w Gnieźnie miał sporo drzew, trawniki i donice z kwiatami. Wtedy przeprowadzono tam gruntowny remont, który kosztował ponad milion złotych.

Sonda
Czy Ciebie także denerwuje tzw. betonoza w miastach?
Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE