Moderus Gamma w Poznaniu

i

Autor: MPK Poznań Moderus Gamma w Poznaniu

Jest SMOG? Jest darmowa komunikacja miejska! Gdzie pojawią się informacje?

2019-12-03 15:11

Jakość powietrza w Poznaniu nie należy do najlepszych. To właśnie dlatego w dni, gdzie normy szkodliwych pyłów PM10 zostaną przekroczone, poznaniacy będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Ma to zachęcić kierowców do pozostawienia aut w garażach. Gdzie będą pojawiały się informacje o darmowej komunikacji?

Przede wszystkim w Internecie, ale też na przystankach! Wiadomo, gdzie będą pojawiały się informacje o darmowej komunikacji miejskiej, gdy w Poznaniu przekroczone zostaną normy szkodliwych pyłów PM10. Przypomnijmy, jakiś czas temu radni zdecydowali o obniżeniu progu z 200 mikrogramów na metr sześcienny do 100.

Jeżeli jednego dnia poziom zanieczyszczeń pyłu PM10 będzie wynosił 100 mikrogramów na metr sześcienny lub więcej i prognoza na dzień kolejny będzie równie zła, wówczas podejmowana będzie decyzja o darmowej komunikacji

Mówi nam Agnieszka Smogulecka z poznańskiego MPK i dodaje, że informacje o darmowej komunikacji będą pojawiały się przede wszystkim w Internecie, ale nie tylko.

Pojawią się na tablicach informacji pasażerskiej, w aplikacji MyMPK oraz na stronie internetowej MPK Poznań oraz na Facebooku. Co ważne, ta decyzja będzie obowiązywała od godziny 3 do 24, czyli przez cały dzień

W tramwajach i autobusach ma być odtwarzany również komunikat głosowy nagrany przez lektora. Co ważne, w dni z darmową komunikacją miejską nadal czynne będą kasowniki i czytniki kart PEKA. Nie ma bowiem technicznej możliwości wyłączenia ich we wszystkich pojazdach. Warto również śledzić nasz profil na Facebooku. Tam również z pewnością poinformujemy Was, gdy w pojazdach MPK nie trzeba będzie odbijać biletów czy kart PEKA.