Mikuszewo: KTO ZABIŁ Zytę Michalską? MORDERCA jest na wolności! Wkracza Archiwum X

2020-10-09 17:26 mta
Mikuszewo: KTO ZABIŁ Zytę Michalską? MORDERCA jest na wolności! Wkracza Archiwum X
Autor: KWP Poznań

Funkcjonariusze z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy brutalnego morderstwa 24-latki w 1994 roku. Kto zabił Zytę Michalską? 24-latka zginęła w Mikuszewie pod Wrześnią. Została zamordowana! Sprawca zbrodni wciąż jest na wolności. Policjanci zamierzają go odnaleźć. Ćwierć wieku później ta sprawa nadal domaga się sprawiedliwości i prawdy.

Kto zabił Zytę Michalską? Rozwiązania tajemnicy zbrodni sprzed lat podjęli się na nowo policjanci z poznańskiego „Archiwum X”. Funkcjonariusze apelują do świadków i wszystkich osób, które mogą pomóc w odkryciu prawdy o pomoc w śledztwie. Zyta Michalska została zamordowana w 1994 roku w Mikuszewie pod Wrześnią. Zabójca do dziś jest na wolności!

20-latka chodziła do liceum ogólnokształcącego we Wrześni, zdała maturę. Następnie w Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego, przejawiała zdolności artystyczne – przypomina kom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Plany i marzenia młodej kobiety zostały brutalnie przerwane i przekreślone przez mordercę. Miała przed sobą całe życie! Do dziś nie wiemy, kto odpowiada za tę zbrodnię. Dlatego policjanci postanowili ją przypomnieć i zaapelować do świadków zdarzenia o pomoc.

Do zbrodni doszło w miejscowości Mikuszewo pod Wrześnią w 1994 roku. – 3 kwietnia 1994 roku, w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy – informuje kom. Święcichowski.

Śledztwo w tej sprawie ruszyło natychmiast, ale nie przyniosło żadnych wyników. Na miejscu zbrodni przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady ślady, przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia – przyznają policjanci. Bezskutecznie.

– Nadal szukamy świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia – apeluje kom. Maciej Święcichowski. – Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zabójstwa prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609 802 196.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE