MPK Poznań

i

Autor: Super Express

Poznaniak jechał NA GAPĘ 296 razy! To rekordzista w skali kraju. Ma OGROMNY DŁUG

2019-12-18 13:22

Krajowy Rejestr Długów przygotował raport na temat "gapowiczów" w komunikacji miejskiej. Niechlubny rekord należy do mieszkańca Poznania, który bez biletu podróżował blisko 300 razy! Jego dług jest ogromny!

Często się zdarza, że ktoś podróżuje autobusem bądź tramwajem bez ważnego biletu. Krajowy Rejestr Długów opublikował listę pasażerów, którzy jeżdżą na gapę. Rekordzistą jest 49-letni mieszkaniec Poznania.

W raporcie czytamy, że poznaniak ma do zapłacenia 296 zobowiązań na kwotę ponad 126 tysięcy złotych! To absolutny numer jeden w zestawieniu, bowiem drugi w niechlubnym rankingu jest mieszkaniec Katowic, który ma do zapłacenia 89,5 tysiąca złotych.

Wielkie pieniądze w skali kraju

Z raportu wynika, że długi gapowiczów w Polsce wynoszą 436 milionów złotych. W sumie 332 tysięcy osób ma do spłacenia 970 tysięcy zobowiązań wobec przewoźników. - Za taką kwotę można by kupić ponad 101 tramwajów i 199 autobusów elektrycznych - twierdzi KRD.

Najwięcej gapowiczów jest wśród mieszkańców Śląska i Wielkopolski. Do spłacenia w tych województwach są 134 mln złotych. Na samym końcu znajdują się mieszkańcy Podlasia, którzy mają jedynie 1,13 mln zł długów za jazdę na gapę.

Z danych KRD wynika, że gapowicze to głównie mężczyźni, a co trzeci z nich ma od 26 do 35 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE