Tysiące mieszkańców Wielkopolski bez prądu! Wichura sieje spustoszenie

2022-01-17 10:49
Tysiące mieszkańców Wielkopolski bez prądu! Wichura sieje spustoszenie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tysiące mieszkańców Wielkopolski bez prądu! Wichura sieje spustoszenie

Poniedziałkowy poranek nie należy do przyjemnych. Silny wiatr powoduje wiele zniszczeń. Około 30 tysięcy mieszkańców Wielkopolski jest bez prądu. Gdzie występują przerwy w dostawie prądu? Rzecznik prasowy spółki Enea Operator Mateusz Gościniak przekazał najświeższe informacje.

Od północy obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. Najmocniej wieje w Poznaniu, gdzie odnotowano już porywy do 70 km/h. Żywioł wyrządził wiele szkód. - Przez awarie spowodowane przewróconymi przez silny wiatr drzewami w Wielkopolsce około 30 tys. odbiorców nie ma prądu – przekazał w poniedziałek PAP rzecznik prasowy spółki Enea Operator Mateusz Gościniak. Największe problemy z dostawami energii elektrycznej występują obecnie w okolicach Szamotuł i Gniezna, gdzie łącznie prądu nie ma około 20 tys. odbiorców. - W tych dwóch rejonach jest najwięcej awarii na sieci średniego napięcia – powiedział. Dodał, że główną przyczyną awarii są powalone przez wiatr drzewa. Przyznał, że do czasu ustania wichur trudno jest określić, kiedy usterki zostaną usunięte.

Czytaj też: Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek w Wielkopolsce wiejący z zachodu i północnego zachodu wiatr będzie osiągał średnią prędkość od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 100 km/h. Synoptycy prognozują, że wichury ustąpią w poniedziałek po południu. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godz. 16:00.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE