Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory

2022-01-17 9:02
Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory

W całej Wielkopolsce wieje silny wiatr. Nic dziwnego, że już odnotowano pierwsze szkody. W Chodzieży drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną. Ewakuowano pasażerów jednego z pociągów. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Od północy obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. Najmocniej wieje w Poznaniu, gdzie odnotowano już porywy do 70 km/h. Żywioł wyrządził już pierwsze szkody. Przed godziną 6:00 na trasie Chodzież - Budzyń drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną. Wstrzymany został ruch pociągów, a służby ewakuowały 39 pasażerów, który jechał z Piły do Poznania. Ruch na trasie jest wstrzymany. - Na trasie Chodzież - Budzyń została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa - wyjaśnia Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK w Poznaniu. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godz. 16:00. - W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał. Prognozuje się, że porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h. Po południu wiatr stopniowo zacznie słabnąć - czytamy w komunikacie IMGW.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE