Uderzył nastolatka z głowy i bezczelnie OKRADŁ. Zatrzymano RECYDYWISTĘ z Wrześni

2020-08-14 12:12 Maciej Brzeziński
Uderzył nastolatka z głowy i bezczelnie OKRADŁ. Zatrzymano RECYDYWISTĘ z Wrześni
Autor: KPP Września Uderzył nastolatka z głowy i bezczelnie OKRADŁ. Zatrzymano RECYDYWISTĘ z Wrześni

Bezczelna kradzież we Wrześni. Policjanci zatrzymali 22-latka, który dokonał rozboju na małoletnim. Złodziej jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. Teraz grozi mu bardzo długi pobyt w więzieniu.

Policjanci z Wrześni otrzymali zgłoszenie w poniedziałek (10 września). Na komendę zgłosił się ojciec 15-latka, który padł ofiarą kradzieży rozbójniczej. Młody chłopak stracił swój telefon w parku im. Dzieci Wrzesińskich.

- Podczas rozmowy z policjantami 15-latek oświadczył, że podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał wydania telefonu komórkowego. W wyniku krótkiej szarpaniny i uderzenia z głowy, napastnik osiągnął swój cel. Zaczął uciekać w kierunku Osiedla Sławno, gdzie pokrzywdzony go dogonił. Niestety sprawca ponownie uderzył 15-latka, co spowodowało jego dezorientacje. Wynikiem tego były stłuczenia oraz obrażenia twarzy - relacjonują policjanci.

Mundurowi sporządzili rysopis napastnika i szybko wytypowali mężczyznę, który mógł się dopuścić rozboju. Następnego dnia zatrzymali 22-latka na ul. Kościelnej.

- Zatrzymanie nie odbyło się bez przeszkód. 22-latek podczas legitymowania zapytany co robił i gdzie był w czasie dokonanego rozboju, natychmiast podjął próbę ucieczki. Była ona nieudana, ponieważ po krótkim pościgu został on obezwładniony przez policjantów - dodają mundurowi.

22-letni wrześnianin działał w recydywie. W styczniu opuścił zakład karny, w którym odbywał karę za podobne przestępstwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a o dalszych losach zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 12 lat więzienia!

Rozbój w sklepie koło Obornik Wielkopolskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.