Huraganowy wiatr niszczy linie energetyczne w Mazowieckiem! Ile osób nie ma prądu?

i

Autor: SHUTTERSTOCK 700 odbiorców z Rejonu Energetycznego Radom nie ma prądu przez bardzo silny wiatr, jaki występuje w województwie mazowieckim

Energetycy mają masę pracy

Huraganowy wiatr niszczy linie energetyczne w Mazowieckiem! Ile osób nie ma prądu?

2023-02-18 16:23

700 odbiorców z Rejonu Energetycznego Radom nie ma prądu przez bardzo silny wiatr, jaki występuje w województwie mazowieckim. Energetycy sukcesywnie przywracają napięcie w kolejnych domach, bo jeszcze w sobotę, 18 lutego, rano poszkodowanych było 3,5 tys. osób. Wiatr uszkodził linie średniego napięcia w powiatach: radomskim, przysuskim i białobrzeskim.

Huraganowy wiatr niszczy linie energetyczne w Mazowieckiem! Ile osób nie ma prądu?

Jeszcze w sobotę, 18 lutego, rano, 3,5 tysiąca osób z Rejonu Energetycznego Radom nie miało dostępu do prądu - wszystko przez porywisty wiatr, który uszkodził linie średniego napięcia. Jak informuje PAP, energetycy usunęli już część awarii, dzięki czemu w sobotnie popołudnie pozbawionych dostępu do prądu było już tylko 700 odbiorców - poinformowała o tym Ewa Wiatr, koordynator ds. komunikacji w oddziale w Skarżysku–Kamiennej PGE Dystrybucja. - W chwili, gdy kończymy naprawy na liniach średniego napięcia, przechodzimy na niskie napięcie i na przyłączenia, czyli rozpatrujemy reklamacje indywidualne. Dopiero wtedy, gdy przyłączymy średnie napięcie widzimy, kto ma problem już bezpośrednio pod swoim adresem - mówi PAP kobieta. Jak dodaje, do awarii linie średniego napięcia, spowodowanych huraganowym wiatrem, doszło m.in. w powiatach:

  • radomskim (gminy: Iłża, Zakrzew, Jastrzębia);
  • przysuskim (Gielniów);
  • białobrzeskim (Stara Błotnica).

Zgodnie z prognozami pogody z biegiem soboty siła wiatru ma zdecydowanie osłabnąć.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Strażacy z Wrocławia i pies Orion ratowali ludzi w Turcji.