QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Co to za miasto? Trzy niebanalne wskazówki muszą ci wystarczyć

 Jesteś mistrzem geografii? Wiesz, w którym województwie leży to miasto? Sprawdź!
Autor: pixabay.com Jesteś mistrzem geografii? Wiesz, w którym województwie leży to miasto? Sprawdź!

Witajcie w naszym czwartkowym quizie, w którym sprawdzamy regularnie waszą wiedzę geograficzną. Tym razem będzie naprawdę niebanalnie! Musicie odgadnąć, o jakie miasto chodzi, mając do dyspozycji jedynie trzy wskazówki. Co więcej, nie będą to podpowiedzi tak oczywiste, jak może się wam zdawać. Jak sobie poradzicie?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze