QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tych podstaw uczą na pierwszych lekcjach. Uwaga, łatwo o kompromitację

2021-07-01 5:00
Matura z geografii rozszerzonej 2021 inna niż w latach poprzednich! Ilu maturzystów będzie dziś ją zdawać?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. pixelcreatures

Zapraszamy do naszego cotygodniowego testu, w którym sprawdzamy waszą wiedzę z geografii. Tym razem postanowiliśmy powrócić do samych fundamentów tego przedmiotu i zagadnień, które pojawiają się na na pierwszych lekcjach geografii w szkole podstawowej. Myślisz, że to będzie banalnie proste? W quizie SE?! Szanujmy się!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE