QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Podchwytliwe pytania o lokalizację miast. Nie daj się złapać

2022-01-27 5:00
Czwartkowy test z geografii
Autor: SHUTTERSTOCK Czwartkowy test z geografii

Witajcie w naszym czwartkowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę z geografii. Dziś zadanie może wydawać się być proste - ot, podajemy miasto, a wy wskazujecie, w jakim państwie ono się znajduje. Jeśli jednak myślicie, że doczekacie się tu pytania o Paryż, Nowy Jork czy też Tokio, to grubo się mylicie. Jak wam pójdzie?

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE