QUIZ. Do tych legendarnych programów zasiadała cała Polska. Wstyd nie zdobyć przynajmniej 5 punktów!

Tadeusz Sznuk ma nadzieję, że wróci do TVP
Autor: "Jeden z dziesięciu"/YT Tadeusz Sznuk ma nadzieję, że wróci do TVP

"Randka w ciemno" ; "Idź na całość" czy "Big Brother"... Kto z nas chociaż raz nie dał się ponieść magii telewizji i nie spędzał wielu godzin na oglądaniu ulubionych teleturniejów oraz programów rozrywkowych? Większość z nich trafiła do Polski w latach 90., a niektóre są emitowane do dnia dzisiejszego, ponieważ wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasach, kiedy to telewizja była jednym z głównych źródeł rozrywki, do ulubionych produkcji zasiadały całe rodziny. Pamiętacie legendarne programy w polskiej telewizji? Jeśli tak, bez problemu poradzicie sobie z naszym quizem!

W latach 90., kiedy dostęp do Internetu był w Polsce luksusem, jednym z głównych źródeł rozrywki dla wielu z nas była telewizja. Raczkujące dopiero telewizje, dziś będące gigantami na krajowym rynku medialnym, prześcigały się w pomysłach, jak ubarwić odbiorcom rozrywkę z oglądania. Powstawały setki nowych programów. Niektóre nie przyjęły się i szybko odeszły w zapomnienie, natomiast niektóre są uwielbiane przez widzów tak bardzo, że istnieją do dziś lub - po kilku, a czasem nawet kilkunastu latach przerwy - wróciły do telewizji. Tak narodziły się legendy takich programów jak "Jeden z dziesięciu" ; "Milionerzy" czy "Koło fortuny", a takie osoby jak Tadeusz Sznuk czy Krzysztof Ibisz to już legendy telewizji.

Prym wiodły teleturnieje. Dawały one szanse wykazanie się wiedzą: albo w roli telewidza, albo jako uczestnika programu. Ponadto twórcy oferowali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe za wygrane odcinki. To w połączeniu z chęcią pokazania się na ekranie, przyciągało wielu uczestników do uczestnictwa w programie, a miliony przed telewizory. Niektóre produkcje tak bardzo przypadły Polakom do gustu, że nawet rosnąca potęga internetu czy platform streamingowych, nie jest w stanie oderwać telewidzów od ich ulubionych programów.

Legendarne polskie programy rozrywkowe. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli zdobędziesz ponad 10 punktów, oznacza to, że w polskiej telewizji nie ma chyba programu rozrywkowego, którego nie oglądałaś/oglądałeś! Powodzenia!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Piotr Gawron – Jedlikowski jako Magdalena Narożna!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze