quiz z wiedzy ogólnej

i

Autor: Shutterstock quiz z wiedzy ogólnej

jak ci pójdzie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów tylko dla tytanów intelektu

2022-08-15 4:30

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy stan waszej wiedzy ogólnej. Jak zawsze poziom trudności jest wywindowany dość wysoko, więc o komplet punktów jest szalenie niełatwo. Podejmiecie rękawicę? Powodzenia!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów tylko dla tytanów intelektu

Pytanie 1 z 10
Pierwszym zamachem na głowę państwa, uwiecznionym na taśmie filmowej, był ten na króla Aleksandra I w 1934 r. Gdzie do niego doszło?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE