QUIZ. Uczyłeś się biologii? Postaraj się, by nauczycielka nie zapadła się ze wstydu pod ziemię

2021-06-25 5:00
Noc Biologów 2021: DATA i MIEJSCE. Wkroczcie w Bajkowy świat biologii!
Autor: Canva.com Noc Biologów 2021: DATA i MIEJSCE. Wkroczcie w Bajkowy świat biologii!

Witajcie! Któż z nas nie uczył się biologii w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach? Choć zwykle nie jest to jeden z najbardziej lubianych przedmiotów uczniów, to jednak wiedza uzyskana na zajęciach z biologii jest bardzo ważna. W naszym piątkowym quizie sprawdzimy waszą wiedzę z biologii. Odpowiedzi na większość z tych pytań naprawdę wypada znać, więc spraw, by twoja nauczycielka nie zasmuciła się twoim wynikiem!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE