Policja

i

Autor: podkarpacka policja/zdjęcie ilustracyjne

Szukają kierowcy

Auto sędziego znalezione w rowie. Przedstawił zwolnienie lekarskie. Policja szuka kierowcy

2023-05-31 18:01

Do zdarzenia doszło w Starych Oleszycach na Podkarpaciu. Policja z Lubaczowa wciąż poszukuje kierowcy subaru, który wjechał do przydrożnego rowu i uciekł z miejsca zdarzenia. Jest podejrzenie, że był pod wpływem alkoholu. Nieoficjalnie wiadomo, że właścicielem auta jest sędzia, który od dwóch dni nie stawił się w pracy. W środę do sądu wpłynęło jego zwolnienie lekarskie.

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową w środę (31 maja 2023) po południu rzecznik przemyskiego sądu sędzia Małgorzata Reizer, sędzia od wtorku nie stawił się w pracy. Na przedstawienie pracodawcy powodu nieobecności miał dwa dni.

- Właśnie otrzymałam informację, że wpłynęło zwolnienie lekarskie sędziego – przekazała PAP sędzia Reizer. Dopytywana o termin zwolnienia odpowiedziała, że zwolnienie jest od 30 maja do 2 czerwca.

Sierżant Elżbieta Huber z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie przekazała w środę po południu PAP, że policja nadal szuka kierującego subaru. Dopytywana o właściciela samochodu powiedziała, że jest to tajemnica śledztwa i nie może udzielić informacji w tej sprawie.

Białe subaru w rowie. Szukają kierowcy

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 maja 2023) przed godz. 19.00. Policja z Lubaczowa otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Stare Oleszyce w przydrożnym rowie znajduje się białe subaru. Policjanci przybyli na miejsce nie zastali kierowcy.

Według TVP Info, właścicielem auta jest sędzia Sądu Rejonowego w Lubaczowie Artur Broś, który jest też członkiem stowarzyszenia sędziów Iustitia.

O zdarzeniu został powiadomiony prezes Sądu Okręgowego w Przemyślu, któremu podlega lubaczowski sąd.

Materiały z poniedziałkowego zdarzenia we wtorek wpłynęły do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

- Na podstawie zebranych dowodów, po przesłuchaniu świadków i biorąc pod uwagę, że kolizja drogowa nie jest powodem, żeby porzucać pojazd, zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości - powiedziała PAP szefowa lubaczowskiej prokuratury prok. Agnieszka Nieckarz-Proszek.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja w Lubaczowie pod nadzorem prokuratury.

Wieliczka. Dwa razy napadł na ten sam sklep. Za 3. razem czekała na niego policja
Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?