Pędził przez Rzeszów 142 km/h. Policyjny pościg za kierowcą bmw

2021-11-25 11:34
Pędził przez Rzeszów 142 km/h.  Policyjny pościg za kierowcą bmw
Autor: materiały policji Pędził przez Rzeszów 142 km/h. Policyjny pościg za kierowcą bmw / zdjęcie ilustracyjne

Do scen niczym z filmu doszło w środę na ulicach Rzeszowa. Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem 20-latka, który pędził z prędkością 142 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Szczegóły poniżej.

W środę wieczorem (24.11.2021) przed godz. 18, policjanci ruchu drogowego zmierzyli prędkość kierowcy bmw na ulicy Sikorskiego w Rzeszowie. 20-latek jechał z zawrotną prędkością w miejscu, w którym nie powinien był tego robić.

- Pomiar wykazał, że kierujący jadąc w kierunku centrum, pędził z prędkością 142 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h - informuje KMP Rzeszów.

To nie był jednak koniec niespodzianek. Gdy policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten go zignorował i odjechał w kierunku ul. Armii Krajowej. Mundurowi rozpoczęli pościg za bmw.

- Na Al. Armii Krajowej ponownie podali sygnały do zatrzymania się. Kierowca bmw nie dość, że ponownie zignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenie, to jeszcze przyśpieszył i kontynuował ucieczkę- relacjonują policjanci.

Zobacz też: Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie 2021. Kino plenerowe, pokaz laserowy i inne. Zobacz program!

Kierowca pędził ulicami: Armii Krajowej, Niemirskiego, Leszka Czarnego, Paderewskiego, ponownie Armii Krajowej, Rejtana Popiełuszki, następnie wjechał na parking sklepowy przy ul. Powstańców Warszawy, a dalej w ul. Sikorskiego.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, młody kierowca uciekając popełnił szereg wykroczeń m.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, nie ustępował pierwszeństwa pieszym i jechał pod prąd. Policjanci zatrzymali go na ulicy Strażackiej, gdzie przy wykorzystaniu radiowozu zablokowali mu dalszą jazdę.

- Kierowcą bmw okazał się 20-letni mieszkaniec Rzeszowa, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a jego samochód zabezpieczyli na parkingu - informuje policja.

20-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

Czytaj też: Nie mieli nawet butów, prosili tylko o konserwy. Czytelnicy "Super Expressu" pomogli wyremontować dom niepełnosprawnych braci z Podborza [ZDJĘCIA]

Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm
Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE