Podkarpackie: Afgańczycy ukryci w naczepie tira. Trafili do szpitala w Krośnie

2020-07-07 7:46 Agnieszka Przystaś
Karetka pogotowia, ambulans
Autor: Karol Szadkowski

Na stacji paliw w Komborni, kierowca tira wracającego z Serbii do Rosji usłyszał dochodzące z naczepy podejrzane odgłosy. Okazało się, że nie podróżował sam... w naczepie tira było troje imigrantów z Afganistanu.

Kierowca tira, gdy tylko usłyszał głosy dobiegające z naczepy, t zadzwonił na numer alarmowy 112. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, straży pożarnej, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z Sanoka.

Express Biedrzyckiej - Sebastian Kaleta: Rafał Trzaskowski kłamie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Okazało się, że w naczepie tira transportującego metalowe elementy,  ukryło się trzech młodych mężczyzn. Ustalono, iż cudzoziemcy to obywatele Afganistanu – dwóch braci i ich znajomy. Mężczyźni byli bardzo osłabieni i natychmiast trafili do szpitala w Krośnie. Kierowca samochodu którym podróżowali twierdził, że nic nie wiedział o pasażerach na gapę. - informuje Elżbieta Pikor  z BIOSG.

Aktualnie, stan zdrowia imigrantów jest dobry. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka szczegółowo badają okoliczności związane z nielegalną migracją. Afgańczycy odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.