Nielegalni imigranci w TIRZE Z ARBUZAMI na Podkarpaciu. Chcieli dostać się do Niemiec

2020-05-25 20:47 AP/KAS
Nielegalni imigranci  w TIRZE Z ARBUZAMI. Chcieli do NIemiec, zatrzymano ich w Barwinku
Autor: KAS Nielegalni imigranci w TIRZE Z ARBUZAMI

Do niecodziennego wydarzenia doszło na przejściu granicznym w Barwinku. Zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Ukryli się w tirze, w którym przewożono arbuzy. Dziwne głosy z przyczepy usłyszał kierowca.

Do zdarzenia doszło 21 maja br. na parkingu w pobliżu polsko-słowackiej granicy (Barwinek na Podkarpaciu). Sprawa wyszła na jaw, ponieważ zaniepokojony kierowca polskiej ciężarówki usłyszał podejrzane głosy z naczepy. Poinformował o tym przebywających w okolicy funkcjonariuszy KAS. Zgodnie z dokumentami kierowca w samochodzie  ia przewoził towar w postaci arbuzów na 23 paletach ale... nie tylko.

W naczepie znajdowały się jeszcze dwie osoby. Okazało się, że to dwaj pełnoletni obywatele Afganistanu (18, 41 lat). Za przemyt z Grecji zapłacili po ok. 4 tys. euro i byli przekonani, że dotarli już do Niemiec.

Mężczyźni byli zdrowi. Mieli ze sobą ciepłe ubrania, kilkaset euro, oraz pożywienie. Z posiadanych dokumentów wynikało, że jeden z nich składał w Grecji wniosek o nadanie tam statusu uchodźcy.
Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj