Prawie 20 zastępów straży walczy z ogniem! Ogromny pożar w Jaśle

i

Autor: JonPauling/cc0/Pixabay.com W fabryce materaców w Jaśle doszło do pożaru archiwum, z którym walczy 18 zastępów straży pożarnej, zdj. ilustracyjne

Płonie fabryka mebli

Prawie 20 zastępów straży walczy z ogniem w fabryce materacy! Ogromny pożar w Jaśle

2022-12-21 9:20

W fabryce materaców w Jaśle doszło do pożaru archiwum, z którym walczy 18 zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie wpłynęło do służb ratowniczych w środę, 21 grudnia, przed godz. 7.30. Z objętego ogniem budynku ewakuowało się 11 osób, a w działaniach bierze udział ok. 50 strażaków. Nie ma zagrożenia, by pożar przeniósł się na inne obiekty fabryki materaców.

Pożar fabryki mebli w Jaśle. Płonie budynek archiwum

W środę, 21 grudnia, w godzinach porannych, w fabryce materaców w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w budynku archiwum, z którego jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowało się 11 osób. - Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy o godz. 7.20 - mówi bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Z płomieniami walczy 18 zastępów mundurowych, w tym 9 reprezentujących lokalne OSP, tj. ok. 50 strażaków, których zadaniem było podanie prądu wody w natarciu na palące się archiwum i w obronie znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie hali produkcyjnej. - Pożar w fabryce materaców w Jaśle został już opanowany i nie ma zagrożenia, by rozprzestrzenił się na inne budynki na terenie zakładu - dodaje Pasterczyk.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Wybuch w województwie lubuskim