Dzieci podziękowały strażakom z Nowej Dęby za uratowanie psa [GALERIA]

2022-12-20 10:37

Berneński pies pasterski należy do wielkich czworonogów, które uwielbiają zabawy w śniegu. Berneńczyk z Nowej Dęby tak się zapędził w szaleństwach na białym puchu, że znalazł się na lodzie, który niestety nie wytrzymał jego ciężaru. Z pomocą przyszli strażacy.

W ubiegłym tygodniu strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nowa Dęba zostali poproszeni o pomoc w uratowaniu wielkiego psa, którym okazał się berneński pies pasterki. Pod ogromnym  czworonogiem załamał się lód i kudłaty nieszczęśnik wpadł do przeraźliwie zimnej wody, z której nie mógł sam się wydostać.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że na środku stawu w odległości około 10 m od brzegu znajduje się owczarek, berneński pasterski. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań i za pomocą sań lodowych uratowali czworonoga - relacjonowali akcję strażacy z  Nowej Dęby.  

Już dwa dni po tej brawurowej akcji do strażaków przyszło rodzeństwo, które chciało podziękować za uratowanie ich ukochanego pupila.  

- Bardzo miła niespodzianka dla strażaków z JRG Nowa Dęba (...) strażnicę w Nowej Dębie odwiedziły dzieci, które są właścicielami uratowanego czworonoga. Dziękujemy za słowa uznania i słodkości!- podali strażacy.

Ci dostali nie tylko słodkie babeczki, ale i rysunek odzwierciedlający ich akcję ratowniczą oraz pomoc berneńczykowi, który zmoczył swoją długą sierść w lodowatej wodzie. Na szczęście pieskowi udało się pomóc i wrócił do kochającej rodziny, gdzie został otoczony ciepłem. Strażacy ciągle apelują o ostrożność w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi.

Co i za ile można kupić na jarmarku bożonarodzeniowym w Wiedniu?
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?