Mieszkańcy odetchnęli z ulgą

Sąsiadka zastawiła drogę samochodem. Po interwencji "Super Expressu" auto zostało odholowane!

Dzięki interwencji „Super Expressu” udało się rozwiązać patową sytuację w Urzejowicach pod Przeworskiem (Podkarpackie), gdzie na drodze gminnej od dwóch miesięcy na środku trasy do gospodarstw stał samochód. W końcu mieszkańcy Urzejowic we wtorek, 6 grudnia dostali najlepszy prezent mikołajowy i auto zostało odholowane.

Pojazd zaparkowała Jadwiga L., która mieszka w Przemyślu. W Urzejowicach przy drodze o którą toczył się spór mieszkała jej córka Magdalena L. Przemyślanka swoim autem zastawiła boczną drogę prowadzącą do kilku gospodarstw. Mieszkańcy musieli korzystać z innej okrężnej trasy. Wszystkim bardzo utrudniało to codzienne życie. Wąska droga gminna była całkowicie zastawiona przez seata, który stał w poprzek jezdni. Mieszkańcy Urzejowic od dwóch miesięcy walczyli, by auto zostało zabrane. Nie udało się tego zrobić, bo kobieta która postawiła auto, twierdziła, że droga jest jej, a urząd, że trasa należy do gminy. W sumie spór o drogę w sądzie toczył się od 12 lat, a rozwiązania nie było.

Urzejowice. Laweta zabrała samochód

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z przeworską policją i z Urzędem Gminy. Obie instytucje twierdziły, że nie mogą odholować samochodu. Aż do wtorku 6 grudnia, kiedy to na miejsce przyjechał patrol policji i po trwającej siedem godzin interwencji w Urzejowicach pojawiła się laweta, która zabrała auto na parking policyjny.

- W tym tygodniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie działania KPP w Przeworsku zostało naniesione zgłoszenie w kategorii „Nieprawidłowe parkowanie w miejscowości Urzejowice”. W dniu 6 grudnia celem weryfikacji zagrożenia naniesionego na KMZB, na miejsce udał się patrol RDZ KPP w Przeworsku. Policjanci na miejscu potwierdzili nieprawidłowe parkowanie – przekazuje Mariusz Czyrny z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Co działo się podczas interwencji policji?

- W trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji, najechał również inny pojazd, którego kierujący oświadczył, że zaparkowany pojazd utrudnia i tamuje mu ruch. Mając na uwadze, że powyższa droga jest drogą gminną, która znajduje się w strefie ruchu, przez co obowiązują na niej przepisy prawa drogowego oraz oświadczenie innego kierującego, że powyższy pojazd utrudnia i tamuje mu ruch, policjanci wezwali na miejsce patrol RD KPP celem wyegzekwowania na właścicielce pojazdu obowiązujących przepisów. W czasie wykonywanych czynności na miejscu interwencji, policjanci skontaktowali się z właścicielką pojazdu celem poinformowania jej, że pozostawiony na drodze pojazd narusza obowiązujące w strefie ruchu, czym wyczerpuje znamiona art. 130a prawo ruchu drogowego, zgodnie z którym jeżeli go nie przestawi, to zostanie on odholowany – informuje nas Mariusz Czyrny.

Kobieta nie chciała usunąć samochodu, który blokował drogę.

- Właścicielka pojazdu odmówiła dobrowolnego usunięcia pojazdu, w związku z powyższym został on odholowany przez policję na podstawie art. 130a Przepisów Ruchu Drogowego, który stanowi, że: «Pojazd holuje się na koszt właściciele z drogi publicznej, strefy ruchu lub strefy zamieszkania w przypadku: Pozostawienia pojazdu w miejscu gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu» - informował Mariusz Czyrny z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku

Radość mieszkańców Urzejowic. Droga przejezdna

Mieszkańcy Urzejowic nie kryli radości, kiedy we wsi pojawiła się laweta.

- Bardzo dobrze, że zabrali to auto. Dziękujemy, bo gdyby nie „Super Express” to pewnie trwałoby to jeszcze nie wiadomo jak długo. Policja przyjechała na miejsce, popatrzyli na znaki, potem wysłali jakiś patrol do tej kobiety w Przemyślu, ona podpisała papiery, że auta nie weźmie i wtedy wezwali lawetę. Wszyscy się cieszyliśmy, ludzie filmowali i klaskali jak auto wjeżdżało na samochód. A ta córka, która tu mieszka z nami przy tej drodze, to jak wróciła z pracy, to swoje auto zaparkowała na parkingu pod kościołem, a nie tutaj i przyszła stamtąd na nogach do domu. Zastanawiamy się, co teraz na nas czeka - mówiła Agnieszka Mazur- Sas z Urzejowic.

Sukces Super Expressu! Po naszej interwencji auto w Urzejowicach, które blokowało drogę zostało odholowane
Sonda
Czy masz dobre relacje ze swoimi sąsiadami?