Częstochowa: Gwałciciel ukrywał się przez osiem miesięcy. W końcu go dopadli

2022-04-06 12:06
Gwłaciciel zatrzymany
Autor: Policja Śląska Policjanci zatrzymali gwałciciela. Ukrywał się przez 8 miesięcy

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 56-latka poszukiwanego listem gończym za gwałt. Mężczyzna od ośmiu miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był także wpisany na listę poszukiwanych przestępców seksualnych.

Częstochowa: Gwałciciel ukrywał się przez osiem miesięcy. W końcu go dopadli

Jak podała w środę częstochowska komenda, operacyjni z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Częstochowie od dłuższego czasu prowadzili czynności w sprawie poszukiwanego listem gończym 56-latka. Mężczyzna poszukiwany za zgwałcenie ukrywał się przed organami ścigania od lipca 2021 roku, a od listopada 2021 roku wpisany był na listę poszukiwanych przestępców seksualnych.

Czytaj także: Próbował zamordować swojego sąsiada. Horror w Wiśle

"Kryminalni z jedynki wnikliwie analizowali zebrane informacje, co pozwoliło ustalić miejsce, gdzie ukrywa się poszukiwany" - poinformowali policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany w Częstochowie. Teraz czeka go 6 i pół roku odsiadki.

Express Biedrzyckiej 05.04 (gen. Stanisław Koziej, Radosław Sikorski - PO oraz dr Małgorzata Bonikowska) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty
Sonda
Jaka kara za zgwałcenie 14-latki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE