Gliwice: Festiwal Ulicznicy 2015 za nami. Zobaczcie zdjęcia

2015-07-28 21:20

W niedzielę zakończył się dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. Przez blisko miesiąc w ramach imprezy odbywały się koncerty, występy uliczne, kino plenerowe i pokazy kuglarskie. 

Finał festiwalu Ulicznicy 2015 odbył się w gliwickim parku Chopina, gdzie został wystawiony spektakl na motywach "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carolla i „Opowieści o utraconym czasie” Eugena Schwartza. Spektakl to wynik współpracy między Adamem Readem (Cirque Du Soleil, Derevo) i Fyodorem Makarovem (Slavaʼs Snowshow, Teatr Ish)

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” to od ośmiu lat jedna z największych imprez artystycznych w Gliwicach, która już na stałe wpisała się kalendarz miasta. W latach 2007-2011 obejmował dwa, a od 2012 roku jeden miesiąc wakacji. Festiwal łączy w sobie co roku ponad 40 zdarzeń – koncertów, spektakli, happeningów, imprez fotograficznych i projekcji filmowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE