Historycznie, żeglarsko i smacznie! To był bardzo udany sezon w Gminie Kołobrzeg

2021-09-13 6:00
Wydarzenia w Gminie Kołobrzeg
Autor: mat. organizatora

Lato zbliża się nieubłagalnie do końca, jednak każdy, kto postanowił spędzić ten czas w Kołobrzegu i okolicach, z pewnością będzie miał co wspominać i powróci tu jeszcze nie raz. To był naprawdę udany sezon, który obfitował w liczne ciekawe wydarzenia, podczas których nie zabrakło atrakcji dla miłośników historii, żeglarstwa i dobrej kuchni!

Lato 2021 w Gminie Kołobrzeg to nie tylko wypoczynek nad Bałtykiem, ale także ciekawe wydarzenia adresowane dla całych rodzin, które urozmaiciły pobyt na polskim wybrzeżu. Nie zabrakło atrakcji dla pasjonatów historii, miłośników żeglarstwa, a także dla prawdziwych smakoszy. Za nami pięć dużych imprez, które z pewnością pozostawiły wiele miłych wspomnień wśród uczestników, które sprawią, że plany wakacyjne na przyszły rok będą związane właśnie z tym wyjątkowym miejscem.

Festiwal Wczesnośredniowieczny "Budzistowo - dawny Kołobrzeg"

To była prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Trzecia edycja Festiwalu Wczesnośredniowiecznego "Budzistowo - dawny Kołobrzeg" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich, którzy chcieli odbyć niecodzienną podróż w czasie. W Budzistowie pod Kołobrzegiem, w miejscu autentycznego podgrodzia, rozstawiono około 40 namiotów. Prawie setka odtwórców pokazywała jak wyglądało życie w czasach wczesnego średniowiecza. Na każdym stoisku można było dowiedzieć się m.in., na czym polegało rzemiosło kowala, obróbka drewna czy pozyskiwanie soli z solanki. Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście pokazy walki i turnieje z udziałem średniowiecznych wojowników.

Festiwal Wczesnośredniowieczny Budzistowo - dawny Kołobrzeg
Autor: mat. organizatora Festiwal Wczesnośredniowieczny "Budzistowo - dawny Kołobrzeg"

Regaty Admirals Cup

Na początku lipca, w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie odbyły się Regaty Admirals Cup oraz oficjalne Otwarcie Lata w Gminie Kołobrzeg. W regatach wystartowało ponad 70 uczestników. Najmłodsi pływali na małych jachtach typu Optimist. Obok nich startowały jachty Orion, Laser 4,7 oraz Hansa 303. W biegach jachtów Hansa 303 brały udział także osoby z niepełnosprawnościami. Podczas wydarzenia nie zabrakło również porządnej dawki muzycznych wrażeń. Zespoły Bolko Służewski, Kaszaloty z Koszalina oraz Mietek Folk raczyły publiczność szantowymi przebojami oraz własnymi kompozycjami. Uczestnicy mogli również podziwiać spektakularny pokaz laserowy, który zastąpił tradycyjny pokaz fajerwerków.

Regaty Admirals Cup
Autor: mat. organizatora Regaty Admirals Cup

Festiwal Smaczna Ryba

Być nad morzem i nie skosztować pysznej ryby? To niemożliwe! Podczas Festiwalu Smaczna Ryba, który odbył się w lipcu, w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie, można było nie tylko skosztować rybnych przysmaków, m.in "zupy a'la Wójt" czy ryby w papilotach, ale także zobaczyć prawdziwy kulinarny show, podczas którego pokazane zostały ciekawe sposoby na przyrządzenie dań rybnych. Podczas wydarzenia nie zabrakło także innych atrakcji. Uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach Akademii SUP i spróbować swoich sił w pływaniu na desce z wiosłem, obejrzeć pokazy sprzętu wędkarskiego czy posłuchać szant na żywo. Na finał Festiwalu Smaczna Ryba odbył się pokaz fajerwerków.

Festiwal Smaczna Ryba
Autor: mat. organizatora Festiwal Smaczna Ryba

Festiwal Zupy Grzybowej

Festiwal Zupy Grzybowej w Grzybowie to wydarzenie, które od dziesięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród miłośników grzybowych przysmaków. W tym roku zupę grzybową gotowano w kilku wariantach, m.in z chipsami z boczku. Łącznie wydano kilkaset porcji. Poza zupą grzybową, na licznych stoiskach, można było skosztować najróżniejszych potraw. Nie zabrakło również innych atrakcji, m.in. licznych animacji dla najmłodszych i koncertów, po których odbył się widowiskowy pokaz laserowy. Dla tych, którzy postanowili zadbać o swoje zdrowie, przygotowano punkt szczepień przeciw COVID-19.

Festiwal Zupy Grzybowej
Autor: mat. organizatora Festiwal Zupy Grzybowej

Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej

Kolejnym dużym wydarzeniem był Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej, który odbył się w Przećminie. Uczestnicy mogli nie tylko zapoznać się z kulturą ukraińską, ale także poznać smak potraw, zarówno z tamtych stron, jak i tych, które dobrze znamy z polskiej kuchni. Była m.in. flądra, ryba po grecku, barszcz ukraiński i tradycyjny polski żur. Najmłodsi mogli wziąć udział w licznych animacjach lub pobawić się na dmuchańcach, natomiast nieco starsi mogli wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnych. Nie zabrakło także oprawy muzycznej. Na scenie wystąpiły zespoły Mayol, Demaj i Horpyna. Wieczorem odbył się widowiskowy pokaz laserowy.

Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej
Autor: mat. organizatora Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE