Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

i

Autor: Andrzej Bęben

Jak będzie przyszłość internetu? To okaże się w… Katowicach

2021-09-21 17:48

Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie – od 6 do 10 grudnia – cyfrowym centrum świata. Tak zapewnia Kancelaria Premiera, organizator Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. A tak właściwie rzecz biorąc to Katowice będą jeszcze centrum światowej dyskusji o przyszłości internetu przez dwa dni. Od 10 do 12 grudnia potrwa IGF After Party – weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata!

– Czeka nas największe wydarzenie świata cyfrowego, o organizację którego Polska starała się przez kilka ostatnich lat. W Katowicach z gośćmi z całego świata porozmawiamy o transformacji cyfrowej, rozwoju gospodarek, regulacjach, kierunkach, nabywaniu kompetencji, nowych zawodach i technologiach – anonsuje wydarzenie Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021 (Forum Zarządzania Internetem) oraz pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. O tym, że jest to tzw. event, czyli wydarzenie, dużego kalibru świadczy to, że do stolicy Śląskiego przybędzie nie tylko António Guterres, sekretarz generalny ONZ i Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, ale także (a może przede wszystkim) kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji, nie wspominając o biznesmenach z całego świata i ważnych osobistościach świata informatyki. To na tym wydarzeniu (organizowanym już po raz szesnasty) zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu – zapewnia minister Szubert. Debaty grudniowego szczytu będą prowadzone pod przewodnim hasłem tej edycji: „Internet United” (Internet Zjednoczony), czyli otwarty, wolny i niepodzielony.

Internetowe Konto Pacjenta - Informacje o Twoim zdrowiu w jednym miejscu

Organizator Szczytu Cyfrowy ONZ – IGF 2021 podał, że w programie znalazło się „Łącznie to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna”. Zapowiedziano także warsztaty zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało i wpisało w program Szczytu 83 warsztaty. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa w internecie. Z ich listą można zapoznać się na tej stronie internetowej.

Trzeba podkreślić, że Szczyt nie jest wyłącznie dla VIP-ów. Może w nim uczestniczyć każdy, kto zarejestruje się na dedykowanej wydarzeniu stronie. – Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF, Youth IGF – zachęca Krzysztof Szubert. Warto zarejestrować się jak najszybciej, bo „ilość miejsc jest ograniczona”. Wspomniane strony są w języku angielskim, a w tym miejscu jest więcej informacji o Szczycie po polsku.

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki